İspanyolca veya Türkçe'den İspanyolca'ya çevrilecek evraklarınız mı var? İspanyolca yeminli tercümanlık ofisimizin telefon numaralarını arayarak hemen fiyat alın.İspanyolca, Hint-Avrupa dil ailesinin en çok konuşulan üyelerinden birisidir. İspanya ve Arjantin başta olmak üzere onlarca ülkede resmi dil olarak kabul edilen İspanyolca, Avrupa’nın güneybatısında ve Güney Amerika’nın neredeyse tamamında konuşulmaktadır. Özellikle de Türkiye’den vizesiz olarak gidebileceğiniz birçok ülke, resmi olarak İspanyolca konuşmaktadır. İspanyolca tercüme konusunda bu nedenle sizlere kesintisiz hizmet sunmaya çalışıyor ve deneyimlerimize güvenerek bunu uygun fiyat garantisiyle sunuyoruz.

İspanyolcanın bir diğer adı, Kastilya dilidir. Kastilya, İspanya’nın bir bölgesidir ve İspanyolcanın ilk olarak buradan yayıldığı bilinmektedir. 480 milyonun üzerinde insan, anadil olarak İspanyolca konuşmaktadır. Bunda en büyük pay şüphesiz coğrafi keşiflerdir. Panama, Dominik Cumhuriyeti, Kosta Rika, Meksika ve Ekvador gibi Orta Amerika ülkeleri de bu dili anadil olarak kabul etmiştir.

İspanyolca Türkçe Tercümanlık

İspanyolca, kendine has bir melodiye sahiptir. Bu nedenle duygu yüklü bir dil olarak tanımlanmaktadır. Kendine has sesleri ve harfleriyle bilinen İspanyolca, 29 harften oluşmaktadır. Bu harflerden en dikkat çekeni ise “LL” harfidir. Bu harf Türkçede “y” sesine benzer bir şekilde telaffuz edilmektedir.

İspanyolca Türkçe dilleri arasında tercümanlık hizmetleri, birçok nedenden dolayı ihtiyaç duyulan hizmetler arasındadır. Genel olarak bu iki ülke arasındaki anlaşmalar ya da seyahat imkanlarından faydalanmak isteyenler, Türkçe İspanyolca tercümanlık hizmetlerine ihtiyaç duyarlar. Bu sayede iki dil arasındaki anlaşmazlıklar ortadan kalkar ve işlemler daha sağlıklı bir şekilde çözümlenebilir.

İspanyolca tercümanlık konusunda sizlere sunduğumuz hizmet, ihtiyacınızı tam olarak gidermeye yöneliktir. İster vize işlemleri için isterseniz de konferans konuşmaları için tercümanlık hizmetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Günümüzde artan canlı yayın ve sohbet odalarının artması da yabancı dilde tercümanlık hizmetlerine olan ihtiyacı arttırmıştır. Yani İspanyolca tercümanlık hizmetini nerede ve nasıl istiyorsanız öyle alabilir, bu sayede size en yakın tercüme bürosu olabiliriz.

Türkçe İspanyolca Tercüme

İki dil arasında yapılan tercümanlık, sadece kelimelerle ifade edileni değil, duyguyla ifade edileni de aktarmalıdır. Bu nedenle bire bir çeviri yerine iki dil arasındaki özel anlamların da en uygun biçimde çevrilmesi gerekmektedir. Alanında uzman tercümanlarımız, bu noktada sizlere yardımcı olmak adına hazırda beklemektedir. Bu sayede ne zaman isterseniz bizimle iletişime geçerek İspanyolca tercümanlık konusunda hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İspanyolca Tercüme işlemlerinizi kimler yapıyor; 4 yıllık üniversite mezunu olup İspanyol dili ve edebiyatı fakültesi veya İspanyolca öğretmenlik bölümünü bitirip sonrasında bizim veya çeşitli tercüme bürolarda uzun süre tercümanlık yapan veya belirli dönemlerde İspanyolca konuşulan ülkelerde ve Türkiye’de yaşamış her iki kültüründe bilen İspanyolca’yı Türkçe’yi ana dil seviyesinde bilen çevirmen kadromuz tarafından İspanyolca çeviri işlemleriniz gerçekleşmektedir. Tercümesi yapılacak dokümanınız teknik veya metinin konusuna göre bu konuda bilgi sahibi ve teknik yeterliliği olan İspanyolca tercümanlar tarafından İspanyolca çeviri işlemi gerçekleşir.

Hangi tür dökümanları ispanyolca ve Türkçe ‘ye çeviriyoruz; Ticaret sicil, Fatura, Diploma tercümesi, Web site çevirisi, Broşür, YÖK denklik belgesi çevirisi, Nüfus kayıt örneği, imza sirküleri, Ödev, Nüfus cüzdanı, Transkript, İkametgah senedi, Kitap, Mektup, Tez, Vekalet sözleşmesi, Faaliyet belgesi, e-posta, Pasaport tercümesi, Sözleşme çevirisi, Kullanım kılavuzu, sigorta poliçesi, v.b nitelikte teknik, tıbbi çeviri metinleri genellikle karşımıza çıkan belge türleridir..

İspanyolca tercüme fiyatları için bir sayfa hesaplanması; Metinin her sayfası bir sayfa olmamaktadır yarım sayfa iki veya daha fazla sayfa olabilmektedir. Bunun nedeni karakter ( Harf ) üzerinden hesaplanmasıdır. Bir sayfa boşluklar dahil olmak üzere 1000 karakter (Harf) bir sayfa olarak kabul etmekteyiz.

Tercüme teslim tarihi ne zaman olur; İspanyolca tercüme işlemi yapılacak evrakınızın bir tercüman tarafından çevrilmesini öneririz ki yorum farklılıkları olmasın. Bir İspanyolca mütercim bir günde yaklaşık 15-20 bin karakter çeviri yapabilir. Evrakın bize ulaştığı günü saymadan çeviri teslim tarihini hesaplayabilirsiniz.

Noter onaylı İspanyolca tercüme İşlemleri; Yeminli İspanyolca çevirmen kadromuz tarafından tercümesi yapılan dökümanın noter tarafından tasdik edilmesidir. İspanyolca tercümenin noter tasdik ücreti noter tarafından belirlenen ücret kadar olup bu tutar için tahmini fiyat talepleriniz büromuzca cevaplandırılmaktadır.

İspanyolca sözlü çeviri; Diksiyonu düzgün bay ve bayan tercümanlar tarafından Türkçe ve İspanyolca dillerini ana dil seviyesinde bilen toplantı veya görüşmenin içeriğine uygun İspanyolca çevirmen tarafından icra edilmektedir. Sözlü İspanyolca tercüme işleminin gerçekleşeceği tarihten bir hafta önce bizimle iletişime geçiniz. Fuar, Sergi ve Kongre sözlü tercümanlığı için ilgili bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi’nin web sitesinden yer alan İspanyolca sözlük önerilerine ulaşabilmek için bu bağlantıyı tıklaya bilirsiniz..

Kategoriler: Hizmetlerimiz