YÖK denklik tercümesi

YÖK denklik belge tercümesi ve yapılması gerekilenlere dair bilgilendirme. İngilizce, Almanca YÖK denklik belge tercüme fiyatları ve bütün dillerden Türkçeye YÖK denklik tercümesi için takip edilmesi gerekilen adımlar.

Denklik için istenen belgeler ve Yeminli Tercüme Bürosu tarafından itina ile yapılacak tercümenin detayları için geniş bilgilendirmeyi okuyabilirsiniz.

Her yıl binlerce öğrenci yurtdışına lise, önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi için gitmektedir. Öğrenim sonrası ise Türkiye’ye döndüklerinde YÖK denkliği tercümesi ve noter tasdiği ile YÖK’e müracaat etmektedirler. YÖK’e noter tasdikli yeminli tercüme ile yapılan müracaat sonrası ise denklik alınmaktadır.

Denklik için istenen evraklar listesi nelerdir ?

– YÖK denlik başvurusu yapacak kişinin Diplomasının orjinali ve kopyası.
– İngilizce dili dışında hazırlanmış bir lisan ise Türkçe diline noter tasdikli yeminli tercümesi.
– YÖK denlik başvurusu yapacak kişinin Transkriptinin yani not dökümünün aslı ve kopyası.
– YÖK denlik başvurusu yapacak kişinin Transkriptinin yani not dökümünün noter tasdikli yeminli tercümesi.
– Başvuracak kişinin nüfus cüzdanı veya pasaportunun kopyası.
– Almış olduğu notların hangi not kriterine göre aldıklarını gösteren her transkriptin arkasında bulunan not çizelgesi tercümesi ve noter tasdiği ayrıca unutulmamalıdır.
– YÖDAK başkanlığına başvuran hakkında gerekli başvuruyu yapması için yetki veren dilekçe. Dilekçe örneğine sayfamızda yer alan YÖK denkliği için YÖDAK dilekçe örneği sekmesinden ulaşabilirsiniz.
– Başvuran hakkında gerekli araştırmanın yapılması için üniversiteye gönderilmesi gerekilen yetki formu. YÖK araştırma yetki formu isimli linkimize girerek örnek forma ulaşabilirsiniz.
– Belgeler ve tercümesinin eksik olması durumunda teslim edilecek belgeler işleme YÖK tarafından alınmamaktadır.

– Müracaat edildikten sonra YÖK tarafından kişiye geri dönüş yapılıp bilgi verilmektedir.

Tercüme bürosu olarak belge tercümesi ve gerekliliği halinde noter tasdiği için çekinmeden tarafımızdan teklif alabilir, YÖK denkliği müracaatında bulunabilirsiniz.

Ayrıca Azerice YÖK denklik belge tercümesi, Almanca YÖK denklik tercümesi ve İngilizce YÖK denklik tercümesi sayfalarımıza da göz atabilirsiniz.

Bir diğer websitemiz olan ( tercüme hizmeti ) yeminli tercüme bürosu isimli web sitesinde belgelerin nasıl fiyatlandırıldığına dair geniş bilgi alabilirsiniz.

0532 525 38 80 Numaralı WhatsApp hattı üzerinden belgeleri tarafımıza yollayarak en kısa sürede fiyat bilgisi alabilirsiniz.