Sözleşme iki veya daha fazla kişi veya kurumun haklarının belirli maddelerle korunduğu ve bu maddelerin yasalarla desteklenmesidir.

Sözleşme tercümesi kişilerin veya kurumların haklarının korunmasın açısından oldukça önem teşkil etmektedir. Sözleşmenin tercümesini yapan tercümanın hukuki terminolojiye hâkim olduğu kadar hatırı sayılır bir tecrübeye de sahip olması gerekmektedir. Tercümesi yapılan sözleşmede ki maddelerin açık ve net olup anlam karmaşasına izin verilmemelidir. Yine tercümesini yapan tercümanın uluslararası mahkemelerin yapısını da bilmesi gerekmektedir.

Prestij Tercüme Bürosu olarak 10 yılı aşkın süredir, başta İngilizce dilinde olmak üzere yoğunlukla Arapça, Almanca, Bulgarca, Çince, Farsça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Romence, Rusça, Ukraynaca, Yunanca ve ingilizce tercüme olmak üzere diğer tüm lisanlarda yeminli tercümanlarımızla sözleşme çevirisi hizmetini sunmaktayız. Tercümesi talep edilen sözleşme türleri genellikle Şirket ana sözleşmesi, Gizlilik Sözleşmesi, Lisans Sözleşmesi, Patent Sözleşmesi, Bayilik Sözleşmesi, Franchise Sözleşmesi, Distribütörlük Sözleşmesi, Satış Sözleşmesi, Hisse Alım Sözleşmesi, Kira Sözleşmelerinden oluşmaktadır.

Noterden tasdiki istenilen sözleşmelerde damga vergisi söz konusu olmaktadır. Bunlar 2018 yılında Mukaveleler, taahhütnameler ve temliknameler için binde 9,48. Kira mukavelenameleri binde 1,89 olup kira bedeli ve süresine göre tahsil edilmektedir. Detaylı ve güncel oranlara ulaşmak için damga vergisi oranları şeklinde arama yapabilirsiniz.

Sözleşme tercümesi ihtiyacınız var ise bizden fiyat almayı unutmayınız. Uygun fiyatlarımız ve teslim edilecek sözleşmenin tercümesinden duyacağınız memnuniyete inancımız sonsuz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz