Çeviri bürosu mu arıyorsunuz? Yeminli Türkçe Fransızca tercüme fiyatı alabilir ve Fransızca tercümanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.Fransızca tercüme söz konusu olduğunda, alanında uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Bu noktada yapılabilecek en iyi şey, kaliteli hizmet anlayışına sahip Fransızca çeviri büroları ile anlaşmaktır. Türkçe Fransızca tercümanlık konusundaki ihtiyaçlarınızı çözüm odaklı bir şekilde gidermek istiyorsanız, bize ve deneyimlerimize güvenebilirsiniz.

Fransızca tercümanlık hizmetleri konusunda alanında uzman ekiplerimiz, hangi alanda tercümanlığa ihtiyaç duyuyorsanız o alanda size hizmet vermektedir. Bu sayede hukuk, sağlık ya da eğitim alanında fark etmeksizin online tercüme bürosu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ek olarak simultane tercümanlık yani eş zamanlı tercümanlık gibi deneyim gerektiren işlerde de yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bu sebeplerden ötürü bizimle iletişime geçmeniz ve ihtiyaçlarınızı net bir şekilde iletmeniz yeterli olacaktır.

Türkçe Fransızca Tercümanlık

Özellikle de vize işlemleri söz konusu olduğunda, Fransızca dilinde tercümanlık hizmetlerine ihtiyaç duyarsınız. Birçok ülkenin resmi dili olması nedeniyle, Fransızca dilinde tercümanlık hizmetlerinin hangi alanlarda gerekli olduğunu sıralayalım:

Yukarıda örnek olarak sunduğumuzda alanlarda Fransızca tercümanlık hizmetleri gerekli olabilir. Ancak bu hizmetlerden faydalanmak için tercüman aramanıza gerek yoktur. Zira hangi alanda Fransızca tercümanlık hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, web sitemiz üzerinden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Fransızca Yeminli Tercüme Bürosu Hizmetleri

Günümüzde en çok konuşulan dillerden birisi olan Fransızca, dünya üzerinde 200 milyonu aşkın insan tarafından bilinmektedir. Fransa başta olmak üzere; Monako, Belçika, İsviçre, Lüksemburg ve birçok Afrika ülkemizde anadil olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle Batı Avrupa ve Afrika ülkelerinin genelinde Fransızcanın hakimiyeti çok net bir şekilde gözlemlenmektedir. Ülkemizde ise Fransızca konuşan insan sayısı, genel nüfusun %0.1’lik oranından daha düşük bir seviyededir.

Fransızca, Hint-Avrupa dil ailesinin Romen dilleri sınıfındadır. 128 milyona yakın insan, Fransızcayı anadil olarak konuşmaktadır. Ancak Fransa’nın ya da Fransız kökenli insanların nüfusu bu kadar değildir. Bu sayının yüksek olmasındaki en büyük etken, Fransa’nın geçmişteki sömürü faaliyetleridir. Bu nedenlerden dolayı Fransızca, Afrika ülkelerinde en fazla konuşulan Romen dillerinden birisidir. Fransızca tercümanlık konusunda destek almak isteyenler, sitemizde yer alan hizmetlerden uygun fiyatlarla yararlanabilir.

Çeviri işlemlerinizi kimler yapıyor; 4 yıllık Fransız dili ve edebiyatı fakültesi veya Fransızca öğretmenlik bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra uzun bir süre tercümanlık mesleğini icra eden ve Fransızca ve Türkçe’yi ana dil seviyesinde hakim tercümanlarca Fransızca çeviri yapılır. Tercüme edilecek metinin içeriğine göre teknik dokümanlarınız bu teknik bilgiye sahip ayrı fransızca tercümanlarca tercüme edilmektedir..

Hangi tür doküman çeviriyoruz; Web site çevirisi, sigorta poliçesi, Nüfus cüzdanı, Fatura, Ödev, Kullanım kılavuzu, Tez, Kitap, Pasaport, Şirket sözleşmesi, Ticaret sicil, İkametgah senedi, Faaliyet belgesi, Diploma, Mektup, Nüfus kayıt örneği, imza sirküleri, Broşür, Transkript, Vekalet sözleşmesi, e-mail v.b nitelikte dokümanlar genellik karşımıza çıkan tercüme türleridir. Diğer resmi evrak çeviri örneklerini için makaleye giriş yapabilirsiniz.

Fransızca tercüme bir sayfa oluşumu; Sizin bir sayfa evrakınız bizim hesaplamamıza göre bazen yarım sayfa bazen ise 2 veya daha fazla sayfa olabilir. Bunun sebebi karakter (Harf) olarak hesaplanmasıdır. Bir sayfa değerlendirmemiz boşluklar (Space tuşu) dahil olmak üzere bin karakter (Harf) 1 sayfa olarak kabul edilir.

Çeviri yönü; Fransızca’dan Türkçe’ye veya Türkçe’den Fransızca’ya çeviri yapılması ücreti etkilmez.

Çeviri teslim tarihi ne zamandır; Metini bizim teslim almamız, teslim edilen günü saymaksınız, bir fransızca çevirmenin bir günde yapabileceği Fransızca tercüme 15-20 bin karakter kadardır. Tercüme edilecek metini bir kaç tercüman çevirmesi durumunda yorum farklılıkları oluşturmaktadır bunu engellemenin yolu tek tercüman tarafından çevirinin yapılmasıdır. Acil Fransızca çeviri talebiniz için bizimle iletişime geçiniz.

Noter tasdikli Fransızca tercüme İşlemleri; Yeminli Fransızca tercümanlar tarafından çevirisi yapılan evraklarınız noter tarafından onaylanması halidir. Fransızca çevirinin noter tasdik ücreti noter tarafından belirlenmektedir bu ücret hakkında büromuzdan tahmini fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Sözlü Fransızca çeviri ; Türkçe ve Fransızca’yı anadil seviyesinde konuşabilen ve diksiyonu düzgün bayan ve bay tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Sözlü Fransızca tercüme için bizden fiyat almanız ve sözlü Fransızca tercümenin yapılacağı tarihten en az bir hafta öncesinde bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Sözlü günlük tercüman fiyatları için yönlendirmeyi takip ediniz.

Fransızca website tercümesi: Kodlama ve tasarım üzerinde çeviri yapabilen tercümanlarımız ile görünen yüzünüzü doğru bir şekilde Frasızcaya’ya aktarın. Fransızca website tercümesi ile ilgili daha fazla bilgi için ilgili bağlantıyı açabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi’nin Fransızca dili ile ilgili kısa makalesine buradan geçiş yapabilirsiniz.

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’nun web adresine ulaşmak için bağlantıyı takip ediniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz