Resmi evrak çeviri örnekleri
Resmi evrak çevirileri, tercüme bürolarının sıklıkla karşılaştıkları evraklardır. Bu evrakları sıralayacak olursak; kimlik, pasaport, diploma, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, tapu, doğum belgesi, sağlık raporu, evlilik cüzdanı, ehliyet ve vergi levhasını sayabiliriz. Bu gibi resmi belge çeviri örnekleri, tercüme bürolarının arşivlerinde bulunduğundan çok kısa sürede evrakların çevirisi tamamlanabilir.

Resmi belge çeviri örneklerini aşağıda bulabilirsiniz. Bu gibi taslak çeviri örneklerini internetten veya web sitemizden bulup sizde çevirisini yapabilirsiniz. Ancak bu dokümanların çevirisini tamamlasanız bile teslim edeceğiniz kurum, kaşesiz imzasız olan bu belgeleri kabul etmeyecektir. Bu gibi evrakların çevirisi yeminli tercüman tarafından çevrilmesi gerekmektedir. Yani siz örneğini bulup çevirisini yapsanız bile bu evrakın kontrolü yeminli tercümanlarca yapılması gerekmektedir. Bu durumda ödeyeceğiniz ücrette de bir farklılık olmayacaktır.

Resmi evrak tercümeleri, resmi kurumlarca yeminli tercüme bürosu kaşeli ve imzalı olarak veya noter tasdikli olarak istenmektedir. Bunun dışında apostil tasdik veya konsolosluk tasdiki de istenebilmektedir. Noter tasdikli istenmesi halinde çeviri ücretine ayrıca noter ücreti de eklenecektir. Noter ücreti genellikle bu evraklar için sabittir. Evlilik cüzdanı dışında yukarıda sayılan evrakların noter tasdik ücreti 2020 yılı itibari ile 122 TL olarak ücretlendirilir. Bu tutar her yıl değişmektedir. Bu ücretin üstünde ödeme yapıyorsanız muhtemelen değerli sayfa sayısının artmasından kaynaklanmaktadır.

Sizde büromuzdan resmi evrak çevirisi yaptırmak isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça, İtalyanca, Romence dillerinde bu evrakların çevirisini kısa sürede teslim almanız mümkündür. Diğer lisanlarda tercüme yaptırmanız gerekiyor ise tercüme büromuzdan bilgi alabilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz