İstanbul tercüme bürolarıYeminli çeviri ofisleri, günümüzde küresel hareketliliğin doğurduğu ihtiyaçlar arasındadır. Özellikle de ülkeler arası iletişimin ve işbirliğinin yaygınlaştığı bu dönemde, tercümanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Tam bu noktada, Prestij tercüme bürosu olarak İstanbul yeminli tercümanlık ve danışmanlık hizmeti sunduğumuzu bilmenizi isteriz. Bu sayede diller arası iletişim engellerini ortadan kaldırabilir ve tüm yabancı dil tercüme hizmetlerinizde bizden yardım alabilirsiniz.

İstanbul Yeminli Tercüman

Tercüme bürosu bünyesinde görev yapan yeminli tercümanlarımız, alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Hakim olduğu dillerde anadili statüsünde hizmet veren tercümanlarımız sayesinde, tüm evrak işlerinizi halledebilirsiniz. Özellikle de konsolosluk ve vize işlemleri için gerekli olan belgelerde, eksik ve hatasız tercüme desteğimizden faydalanabilirsiniz. Gramer yapısına tam uyum sağlayan tercüme işlemlerimiz, İstanbul içerisinde online ya da ofis aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle İstanbul yeminli çeviri hizmetini yüz yüze ya da online olarak alabilirsiniz.

Yeminli İstanbul Tercüme Bürosu Fiyatları

İstanbul’da tercüme şirketleri fiyatları, ihtiyacınız doğrultusunda değişen tekliflere sahiptir. Bu nedenle fiyat teklifi almak adına bizimle iletişime geçmeniz doğru olacaktır. Bunun dışında İstanbul tercüme büroları listesi içinden seçeceğiniz çeviri şirketi ile de fiyat konusunda metnin büyüklüğü ve diğer ek hizmetler de belirleyici kriterler arasındadır. Eğer net bir fiyat teklifi almak istiyorsanız, ofisimize uğrayabilir ya da bize mesaj atabilirsiniz. Her dilde firmamızdan teklif alabilirsiniz İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça, İtalyanca en sık tercüme edilen lisanlar olsada diğer dillerde de hukuki, edebi, tıbbi veya teknik tercüme için de noter tasdikli veya yeminli çeviri için teklif isteyebilirsiniz.

İstanbul’da yeminli tercüman fiyatları, yeminli tercümanlar konusunda alanında uzman kişilerce hesaplanıp tespit edilir. Bu nedenle sizlere fahiş fiyat teklif etmemiz söz konusu olamaz. Sabit fiyat garantisi ile yola çıktığımız İstanbul yeminli tercümanlık hizmeti, müşterilerimizin memnuniyetini baz almaktadır. Bu nedenle fiyat konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Firmamız sizin en iyi tercüme bürosu aradığını bilerek profesyonel çevirmenlik hizmetini diğer firmalardan daha uygun fiyatlar ile hizmet vermektedir. Lokasyon olarak size en yakın tercüme bürosu bulmak için bağlantıyı tıklayarak harita üzerinden en yakın çeviri ofislerini listeleyebilirsiniz.

İstanbul Noter Onaylı Tercüme

Noter onaylı tercümanlık hizmeti, İstanbul noter onaylı tercümanlık hizmeti adı altında sunulmaktadır. Bu hizmet, özellikle de kurumların noter onaylı tercüme belgesi istediklerinde ihtiyaç duyulur. Yani her tercüman tarafından verilebilecek seviyede hizmet değildir. Tercümanlık bürosu İstanbul şubemiz, bu konuda sizlere birebir tercüme hizmeti sağlamaktadır. Ancak dilin canlı yapısını göz önünde bulundurmakta ve bu sayede sizlerin mağdur olmasını da engellemektedir.

Firmamız, İstanbul yeminli tercümanlık hizmetleri söz konusu olduğunda; vize, pasaport, oturma izni, çalışma izni ve daha birçok konuda tercümanlık desteğimizden faydalanabilirsiniz. Tüm dillerde tercümanlık hizmeti veren tercüme bürosu çalışanlarımız, alanında deneyimli ve güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır. Dilin kültürel boyutunu da hesaba katan çalışanlarımız, sizlere eksiksiz tercüme hizmeti sağlamaktadır. Bu tercüme hizmetinden faydalanarak resmi işlemlerde muhtemel sorunları önüne geçebilirsiniz. İstanbul dışında bulunan müşterilerimize online tercüme bürosu hizmeti altında ücretsiz kargo ile tercümeleri bulundukları adrese gönderiyoruz.

Yeminli Tercüman Nedir? Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Yeminli tercümanlık hizmetleri, özellikle de resmi kurumların talep ettiği onaylı tercüme hizmetleri arasındadır. Yeminli tercümanlar ise ilgili bölümden (mütercim/tercümanlık vs.) mezun olan kişilerin verebileceği bir uzmanlık hizmetidir. Bu kişiler, tercüme edilmiş belgelerin altını imzalayıp kaşeler ve bu belgeyi resmi kurumlarda onaylı hale getirir. Ancak yeminli tercüman olmayanlar, bu tercüme belgesine kaşe basma yetkisine sahip değildir. Yani yeminli tercüman nedir sorusuna; “Tercüme edilmiş belgelere kaşe basma yetkisine sahip kişidir.” cevabını verebiliriz.

Peki yeminli tercüman nasıl olunur? Öncelikle yeminli tercümanlık İstanbul hizmeti verebilmek adına ilgili bölümlerden mezun olmak gerekir. Daha sonrasında bir dilde uzmanlaşmak ve gerekli dil yeterliliğini kanıtlamak gerekir. Bu yeterliliği sınav ya da onaylı sertifikalar sayesinde kanıtlayabilirsiniz. Bu sertifikalara arasında; LYS dil puanı,IELTS, TOFL ve diğer kurumlardan aldığınız yabancı dil eğitim/sınav sonuç sertifikaları yer almaktadır. Tabi diğer onaylı sertifikalar ve transkript de size ek bir referans sağlayacaktır.Daha fazla bilgi almak için “Yeminli tercüman nedir ve nasıl olunur?” isimli makaleyi inceleyebilirsiniz.

Yeminli Tercümanlık Maaşları

Yeminli tercüman nasıl olunur sorumuzun bir sonraki aşaması ise noter başvurusu yapmaktır. Tercümanlık mesleğine “yeminli tercüman” olarak devam etmek ve İstanbul yeminli tercüme büroları arasında çalışmak istiyorsanız, notere başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvurur sonrasında noter, evraklarınızı incelemeye alır. Eğer İstanbul yeminli tercüman kriterlerine uyum sağlıyorsanız, yeminli tercüman olarak göreve başlayabilirsiniz. Bunun için size özel yemin zaptı hazırlanır. Daha sonrasında bu zaptı yüksek sesle okuyarak yemin etmeniz gerekir. Bu aşamalardan sonra yemin zaptının yetkili kısımlarını imzalayarak noter onaylı tercüman olma yolunda son adımı tamamlayabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemler sonrasında noter onaylı tercüman olabilirsiniz. Bu sayede yeminli tercüman maaşları üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Ek olarak yeminli tercüme bürolarında çalışabilir ya da home office hizmet verebilirsiniz. İstanbul yeminli tercüman olarak alanınızda daha da uzmanlaşabilir ve en iyi yeminli tercümanlar arasına girebilirsiniz.

İstanbul adliyesi tercüman başvuru ilanı için bu bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz