Türkçe Rusça tercümeRusça, Hint-Avrupa dil ailesine ait Slav dilleri arasında yer almaktadır. Kiril alfabesiyle yazılan Rusça, dünya üzerinde en çok konuşulan 7. dil olarak bilinmektedir. Yalnızca Rusya’da değil, eski SSCB topraklarının tamamında aktif olarak konuşulmaktadır. Özellikle de Kazakistan, Beyaz Rusya ve Kırgızistan gibi ülkelerde Rusça hala anadil olarak konuşulmaktadır. Bunun yanı sıra birçok Orta Asya ülkesinde Rusça eğitimi zorunludur. Eğer Rusça eğitiminiz yoksa ve Rusça tercümanlık hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, bu konuda sizlere hizmet verdiğimizi bilmenizi isteriz.

Kiril alfabesine kabaca bakacak olursak, 33 harften oluştuğunu görebiliriz. Kiril alfabesi, Latin alfabesine kıyasla öğrenmesi daha zor bir alfabedir. Bu nedenle Rusça, özellikle de Türkçe bilenler için öğrenmesi zor diller arasındadır. Ancak coğrafi yakınlık nedeniyle iki dil arasındaki kelime alışverişi tarih boyunca gerçekleşmiştir.

Rusça Türkçe Tercümanlık

Genelde turizm amacıyla Rusya’dan ülkemize milyonlarca insan gelmektedir. Bu nedenle özellikle de Akdeniz Bölgesindeki vatandaşların Rusça konusunda bilgi sahibi olması çok önemlidir. Eğer işletmeleriniz Rusça tercümanlık konusunda çalışan barındırmıyorsa, turistlerle iletişim zorlukları yaşamanız muhtemeldir. Fakat her ne sebeple olursa olsun, bizimle iletişime geçerek Rusça Türkçe tercümanlık konusunda bizden yardım alabilirsiniz.

Rusça tercümanlık sadece turizm alanında ihtiyaç duyulan hizmet değildir. Aynı zamanda iş hayatında da Rusça tercümanlık hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle de şirketler arası anlaşmalar, ticari sözleşmeler ve diğer belgelerde ya da konuşmalarda, tercümanlık hizmeti gerekli olabilir. Konferanslarda ve canlı yayınlarda da Rusça tercümanlık hizmetine ihtiyaç duyulabilir. Bu sayede Rus dostlarınızla daha sıkı ilişkiler içerisinde olabilirsiniz.

Türkçe Rusça Tercümanlık

Türkçe dilinden Rusça diline tercümanlık hizmeti, web sitemizde yer alan tüm hizmetler içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle bizden Rusça tercümanlık desteği alabilirsiniz. Dilerseniz sayfa başına ücretlendirilen tercüme hizmetlerinden dilerseniz de simultane çeviri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Böylece hukuk, sağlık, inşaat ve diğer birçok alanda akademik tercümanlık hizmeti alabilirsiniz. Alacağınız hizmet sayesinde yalnızca kelimelerin değil, duyguların da tercüme edilmiş halini elde edersiniz. Bu sayede dil desteğinin yanı sıra etkili bir iletişim yolu da elde etmiş olursunuz. Bu hizmetlerden faydalanmak için fiyat listesi almak üzere bize yazabilirsiniz.

Çeviri işlemlerinizi kimler yapıyor; 4 yıllık Rus dili ve edebiyatı fakültesi veya Rusça öğretmenlik bölümünden mezun olup firmamızın bünyesinde uzun süre tercümanlık yapıp Rusça ve Türkçe ‘ye ana dilleri seviyesinde hakim çevirmen kadromuz tarafından Rusça çeviri işlemleriniz yapılmaktadır. Çevirisi yapılacak metinin içeriğine göre teknik dokümanlarınız bu konudaki uzman Rusça tercüman tarafından tercüme edilmektedir.

Türkçe Rusça hangi tür dosyaları çeviriyoruz ; imza sirküleri, Rusça Web site çevirisi, Pasaport, Fatura, Kitap, Ödev, Kullanım kılavuzu, Tez, Nüfus cüzdanı, Ticaret sicil, İkametgah senedi, Şirket sözleşmesi, sigorta poliçesi, Vekalet sözleşmesi, Faliyet belgesi, Rusça yemek menüsü tercümesi, Broşür, Diploma, Nüfus kayıt örneği, Mektup, Transkript, e-mail v.b nitelikte dokümanlar çoğunlukla karşımıza çıkan çeviri türleridir.

Rusça tercüme yapılırken bir sayfa nasıl hesaplanır; Siz müşterilerimize göre bir sayfa bize göre bazen yarım bazende 2 sayfa veya daha fazla olabilmektedir. Bunun nedeni karakter (Harf) üzerinden sayfa oluşumudur. Rusça tercüme yapılacak dosyanın fiyatlandırması sayfa esasına göre yapılaktadır. Bunun için öncelikle sayfa sayısı belirlenmelidir. Fiyatlandırma yapılırken bir sayfa boşluklar (Space tuşu) dahil olmak üzere 1000 karakter (Harf) bir sayfa olarak değerlendirilmektedir.

Tercüme teslim tarihi ne kadardır

Metini bize teslim etmeniz ve verdiğimiz fiyatı kabul etmenizden sonra teslim edilen günü saymaksınız, bir Rusça tercümanın bir günde yazılı tercüme yapabilme hızı yaklaşık 15-20 bin karakterdir. Çeviride yorum farklılıkları olmasını istemiyorsanız tek tercüman tarafından çevirisinin yapılmasını öneririz. Acil tercüme içinde bizimle iletişime geçiniz.

Noter onaylı Rusça tercüme İşlemleri Yeminli Rusça tercümanlar tarafından çevirisi yapılıp noter tarafından onaylanması şeklinde bir süreçtir. Rusça çeviri’nin noter tasdik ücreti noter tarafından belirlenecek fiyat kadardır bununla ilgili bizden tahmini fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Rusça sözlü çeviri

Türkçe ve Rusça’yı anadil seviyesinde konuşabilen ve diksiyonu düzgün bayan ve bay tercümanlar tarafından sözlü tercümanlık hizmeti verilmektedir. Sözlü Rusça çeviri işlemleriniz için bizden fiyat almanız ve sözlü Rusça tercümenin yapılacağı tarihten bir hafta öncesinde bizim haberimizin olması gerekmektedir. Rusça sözlü tercüme hizmeti içinde yer alan Nikah tercümanlığı hakkında bilgi almak için Sözlü Rusça nikah tercümanı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesinin Rus Dili ve Edebiyatı bölüne ait Rusça Türkçe çeviri dersi ile ilgili içerik ve konulara buradan ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz