Rusça yemek menü tercümesi neden Türkiye’de önemlidir ?

Rusça yemek menüsü tercümesi Türkiye’ye her sene gelen milyonlarca Rus turistin yemek istediklerini bulmasını kolaylaştıran bir etkendir. Sadece Ruslarla kalmayıp geniş bir coğrafyada Rus dilinin etkili olması Rusça yemek menüsü çevirisini daha da önemli kılmaktadır. Dünyanın en çok kullanılan dillerinden birisi olan Rusça dilinde tercüme bu açıdan öneme sahiptir.

Havaların ısınması ile birlikte yaz aylarında ülkemize gelen Rus vatandaşları tatillerinin yanı sıra Türk kültürü ile de iç içe olmaktadırlar. Türk kültürü ile etkileşim yemek kültürümüzü keşif noktasında da oldukça yoğun hissedilmektedir. Türk yemekleri ile ilk kez tanışan Ruslara yemek muhteviyatını anlatabilmek olası sağlık sorunlarının önüne geçilmesi
açısından önemlidir.

Geleneksel Türk Yemekleri ile ilk defa tanışan Rusça konuşan ülkelerin vatandaşları, açıklamalı Rusça yemek menüsü ile Türk kültürünü daha yakından tanımaktadırlar. Türk yemek kültürünü Rusça dilinde sunmak kendilerini özel hissetmeleri açısından oldukça önemlidir.

Rusça yemek menü tercümesi ve ihtiyaç duyulan işletmeler

– Antalya ve civarı bölgelerde bulunan Restoranlar
– Antalya ve civarı bölgelerde bulunan Cafeler
– Antalya ve civarı bölgelerde bulunan Publar
– Antalya ve civarı bölgelerde bulunan Yerel gıda ürünleri üreticileri.

Türkçeden Rusçaya menü tercümesinde dikkat edilmesi gerekilen hususlar.

– Türkçe ve Rusça diline hakim yeminli tercümanlar tarafından ele alınması.
– Türkçe, Rusça yeminli tercümanın gerekli ön hazırlığı yapması.
– Rusça diline menü çevirisi yapılırken gerekli yerelleştirmenin doğru yapılması.
– Türkçeden Rusçaya yapılan yemek menüsü tercümesinin son kontrolü aşaması.

Türkçeden Rusçaya menü çevirisi fiyatları nasıl belirlenmektedir ?

– Türkçe menünün uzunluğu.
– Türkçe menünün hangi işletme tarzında faaliyet gösteriyor olması.
– Rusça yemek menüsü çevirisinin teslim süresi.

Prestij Çeviri bürosu olarak sadece Türkçe dilinden Rusçaya yeminli tercüme ile sınırlı kalmayıp farklı dillerde de yemek menüsü tercümesi yapabilmekteyiz.

İngilizce yemek menüsünü Rusça diline çevirebileceğimiz gibi farklı bir dilde hazırlanmış yemek menüsünü de Rusçaya çevirebilmekteyiz.

Tercüme ettirmeyi düşündüğünüz yemek menüsünü tercumeservisi@gmail.com adresine yönlendirerek fiyat teklifi alabilirsiniz. 0532 525 38 80 Numaralı telefondan ayrıca detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz