Teleseminer ve Telekonferans Tercümanlığı
Günümüzde toplantı ve görüşmeler mecbur sebeplerden ötürü telekonferans aracılığı ile yapılabilmektedir. Yabancı misafirlerimizle görüşmek de yine telekonferans ve telekonferans tercümanlığı ile mümkün olabilmektedir.

Teknolojinin ilerlemesi nedeniyle mesafeleri kısaltan internet tabanlı uygulamalarla görüşmeler yapabilmekteyiz. Yüz yüze görüşme her zaman tercih edilse de 2019 yılında ortaya çıkan covid-19 ile bu imkanı da ortadan kalkmıştır. Bu durumun uzun sürmesiyle, internet üzerinden telekonferans görüşme alışkanlığımızın da artmasına sebep olmuştur. Öyle ki insanların akrabalarıyla bile görüşemediği bu dönemde tüm toplantılar, konferanslar, paneller, canlı yayın bağlantıları dahi telekonferans aracılığı ile yapılabilmiştir.

Özellikle yurt dışına çıkamayacağınız dönemlerde, yapmanız gereken iş görüşmelerini telekonferans tercümanlığı hizmeti alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Telekonferans nedir?

Birbirinden uzak kişi veya kişilerin bilgi alış verişini sağlayan, bunu telekomünikasyon altyapısı kullanarak ses ve görüntü paylaşımına imkan sunan platformlara denilmektedir. Telekonferans sesli olabileceği gibi hem sesli hemde görüntülü olarak yapabilmek mümkündür. Bunun için cep telefonunuza veya bilgisayarınıza çeşitli uygulama ve programları yükleyerek konferans veya teleseminer gerçekleştirebilirsiniz.

Teleseminer bir grup insanın veya toplulukların görüşebilmesini sağlar. Teleseminer genellikle eğitim vermek veya ürün tanıtmak için kullanılmaktadır. Konuşmayı gerçekleştirecek kişi yabancı ise teleseminer tercümanlığı hizmeti almanız gerekecektir. Teleseminer tercümanlığı talep etmek için tercüme büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Telekonferans uygulama ve programları

Telekonferans yapılabilmesi için telefon ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilecek çeşitli uygulama ve programlar bulunmaktadır. Tavsiye edebileceğimiz program ve uygulamalar bağlantı esnasında hızlı ve güvenli hizmet vermektedir. Kullanacağınız programı öncesinden incelemeniz, talebinizin karşılanması açısından gereklidir. Görüşme esnasında kaç kişiye kadar hizmet verdiği, görüntü kalitesi v.b. detayları öğrenmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki uygulama veya programları inceleyerek kullanabilirsiniz. Bunlar; Go toMeeting, BlueJeans, lifesize, ConnectWise Control, Skype, Google Hangouts Meet, FreeConference ve zoom Meeting uygulamalarıdır. Program ve uygulamayı seçtikten sonra unutulmaması gereken bir diğer konu, görüşmede bulunacak herkesin aynı programı kullanması gerekmektedir. Bizden talep edeceğiniz teleseminar veya telekonferans tercümanlığı hizmeti, organizasyon şirketimizce yapılabileceği gibi kendi tarafınızdan da gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Hangi lisanlarda Teleseminer ve Telekonferans tercümanlığı yapıyoruz?

Tercüme bürosu aracılığıyla telekonferans tercümanlık hizmetini şirketimizden çeşitli dillerde talep edebilirsiniz. Prestij Tercüme bürosu hizmet verdiği günden beri profesyonel olarak yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır. Sözlü tercümanlığın dijital ortamda yapılabildiği günden bugüne, telekonferans tercümanlığı taleplerinize en doğru ve en uygun çözüm olmaya çalışmaktadır. Telekonferans tercümesi için hizmet verdiğimiz dillerin en başında Türkçe İngilizce tercüme dil çifti yer almaktadır. Bu lisanın dışında Almanca, Arapça, Rusça, İtalyanca, İspanyolca dillerinde de tercüme talepleri oluşmaktadır. Bu lisanların dışında telekonferans tercümanlığı talebinizi firmamıza danışabilirsiniz.

Erciyes Üniversitesinde yer alan örnek teşkil edebilecek telekonferans kullanım kılavuzunu bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan Fuar, Sergi ve Kongre Sözlü Tercümanlık sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz