Noter yeminli Türkçe Bulgarca tercüme bürosu fiyatları.Yeminli Bulgarca tercüman mı arıyorsunuz? Türkçe’den Bulgarca’ya veya Bulgarca’dan Türkçe’ye çeviri için şimdi cazip fiyatlı hizmetimizden faydalanarak Bulgarca çeviri yaptırabilirsiniz.

Bulgarca, ülkemizde ve dünya  çapında rağbet gören diller arasında olduğundan, Bulgarca tercümanlık hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu hizmeti veren profesyonel kurumlara ise tercüme ofisi denmektedir. Yani tercüme ofisinden destek alarak Bulgarca tercümanlık konusundaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bulgarca tercümanlık İstanbul başta olmak üzere tüm illerde ihtiyaç duyulduğu için, sizlere bu hizmet hakkında bilgi vereceğiz.
Bulgarcanın rağbet gören diller olmasının yanı sıra ülkemiz ile bu dili resmi dil kabul eden Bulgaristan’ın ticaret bağının gücünün giderek artması Bulgarca tercümanlık talebinde artışı beraberinde getirmektedir. Büromuzda Bulgarca tercümanlık kapsamında hukuki, ticari, tıbbi, teknik, simültane ve ardıl alanlarda oldukça donanımlı olan tercümanlarımız ile Bulgarca tercümanlık hizmeti kapsamında en iyi hizmeti sunmayı temenni ediyoruz.
İster yazılı isterseniz sözlü tercümanlık desteği için ihtiyacınız olan tercüme konusuna yönelik terminoloji ile sizlere yüksek doğruluk oranları ile hizmet sunmaktayız. Bulgarca tercümanlığından en kaliteli ve profesyonel tercüme hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bulgarca Tercümanlık

Bulgaristan’ın resmi dili olarak kabul edilen Bulgarca, Hint-Avrupa dil ailesinden Güney Slav dillerine bağlıdır. Bulgarcada Kiril alfabesi kullanılmaktadır ve bu dil, yazıya dökülen ilk Slavik dil olarak kabul edilmektedir. Bulgarca, Bulgaristan dışında Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Macaristan, Romanya, ABD ve Kanada’nın belirli kesimlerinde en çok konuşulan diller arasındadır. Yaklaşık 12 milyon insan bu dili konuşmaktadır. Bulgarca tercümanlık konusunda destek almak isteyenler, bu yazımızdan faydalanabilirler.
Bulgarca; Eski Bulgarca, Orta Bulgarca ve Yeni Bulgarca olarak üç aşamadan geçerek geçmişten günümüze dek gelişimini sürdürmüş ve dünyada birçok ülkede konuşulan diller arasına girmiştir. Bulgarca kelimelerin yazımında da konuşma Bulgarcası esastır. Bulgarca kelimelerin imlası hem dönemin Bulgarcası hakkında ipucu verirken hem de günümüz Bulgarcasında görülen ses bilgisindeki değişiklikleri gözler önüne sermektedir. Bulgarca tercümesi kapsamında ihtiyaç duyabileceğiniz her konu için web sitemizde bulunan iletişim kanallarından, bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. 

Türkçe Bulgarca Çeviri Fiyatları

 Büromuzda sektör uzmanlıkları bulunan alanında donanımlı tercümanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Bulgarca dilinde uzman tercümanlarımız, ihtiyacınıza yönelik olarak istediğiniz kapsamda ve ister yazılı isterseniz sözel olarak sizlere oldukça kaliteli bir tercümanlık hizmeti sunmaktadır. Ücretlerimiz da bu doğrultuda değişiklik göstermektedir. İhtiyacınıza yönelik sunacağımız hizmet için öğrenmek istediğiniz tüm detayları, web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak bize iletebilirsiniz. Bu sayede Bulgarca tercümanlık fiyatları konusunda net bir teklif alabilirsiniz.

Dokümanlarınızı Bulgarca’ya kimler çeviriyor; Türkçe veya Bulgarca dillerinde eğitim almış ve ana dil seviyesinde bilen uzun süreler iki ülkede tercümanlık mesleğini icra etmiş kişilerce Bulgarca çevirmenlik yapılmaktadır.

Çoğunlukla hangi evrakları Türkçe ve Bulgarca’ya çeviriyoruz; Nüfus kayıt örneği, imza sirküleri, Sigorta poliçesi, Ticaret sicil gazetesi çevirisi, Tez, Ehliyet, Kullanım kılavuzu, Şirket sözleşmesi, Broşür, İkametgah senedi, Pasaport, Vekalet sözleşmesi, Transkript, Faaliyet belgesi, e-posta, Fatura, Diploma tercümesi , Ödev, Nüfus cüzdanı, Web sitesi çevirisi, Kitap, Mektup çevirisi v.b evraklarınızı Bulgarca Türkçe veya Türkçe Bulgarca çeviri işlemleri çoğunlukla yaptığımız evraklardır.

Türkçe Bulgarca tercüme bir sayfa oluşumu; Fiyat verilirken sayfa sayısına göre verilmektedir. Peki her sayfa farklı olabilmekte, bunun için 1000 karakter (harf) ve boşluklarda dahil olduğunda buna bir sayfa diyebilmekteyiz.

Çeviri teslimi ne zaman yapılabilir; Bulgarca tercüme bitiş tarihi Bulgarca tercümanın çeviri hızına bağlı olup, bir günde yaklaşık on – on beş bin karakter kontrol işlemi dahil çeviri yapabilmektedir. Metin içeriği süre uzatabildiği gibi kısaltabilmektedir.

Noter tasdikli Bulgarca tercüme; Yeminli Bulgarca tercüman kadromuzca çeviri yapılan evraklarınızın noter tarafından tasdik edilmesi ile resmi belge olmasıdır. Apostil tasdik ücretsiz olup kaymakamlıktan tarafımızca alınabilmektedir.

Sözlü Bulgarca çeviri; Türkçe ve Bulgarca’yı ana dil seviyesinden bilen diksiyonu muntazam bay/bayan çevirmenlerce sözlü Bulgarca mütercimlik yapılır.

Ankara Üniversitesi Bulgar dili ve edebiyatı bölümü Bulgarca Türkçe çeviri dersi ile ilgili detayları bu bağlantıda bulabilirsiniz.

Bulgaristan konsolosluğu web sitesine ulaşmak için burayı tıklayınız

Kategoriler: Hizmetlerimiz