Nikah tercümanlığı ve Evlilik için tercümesi istenen evraklar
Türkiye’de yapacağınız evlilik, eş adayınız yabancı uyruklu ise tercüme bürosundan bazı evrakların tercümesine ve nikahınızda bulunması gereken yeminli tercüman ihtiyaç duyacaksınız.

Evlilik işlemlerinde gerekli olan belgeler

 • Doğum belgesi
 • Bekarlık belgesi
 • Pasaport
 • Sağlık raporu
 • İkamet izin belgesi
 • 5 adet resim
 • Bu belgelerden tercümesine ihtiyaç olan evraklar Doğum belgesi, Bekarlık belgesi ve pasaporttur. Doğum belgesi ve Bekarlık belgesini konsolosluktan alabileceğiniz gibi Evlilik yapacağınız eş adayınızın ülkesinden de getirmiş olabilirsiniz. Bu durumda belgelerin apostil alınmış olması gerekmektedir. Yurtdışından getirilen belgelerin yeminli tercüman tarafından apostilleri ile birlikte çevrilerek bağlı bulunduğu noterlikten tasdiki yapılması ve kaymakamlık veya konsolosluk tarafından onayı gerekmektedir.

  İkamet ettiğiniz belediye ait resmi websitesinden veya iletişim numaralarını arayarak evrakları teyit etmeyi unutmayınız.

  Evleneceğiniz kişi Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu ise ikamet izin kartı ve çalışma izin belgeleride belediyeler tarafından istenmektedir. Hem bu iki evrakın hemde pasaport’un bitiş sürelerinin geçmemiş olması gerekmektedir.

  Evlilik evraklarınızı tamamlayıp ibraz ettikten sonra size verilen nikah tarihinde eş adayınızın ana dilinde yeminli tercüma nında eşlik etmesi gerekmektedir. Yeminli tercümanın noterden çıkarmış olduğu yemin zaptınıda nikah dairesine getirmesi gerekmektedir.

  Türkiye’de ki ülkelere göre yabancı evliliklerde ilk sırada Suriye yer alırken sonrasında Azerbaycan, Almanya ve Avusturya izlemekte. Rusça sözlü nikah tercümanlığı sayfamızı da inceleyebilirsiniz. Komşu ülkeler çoğunlukta olmak üzer Rusya, İran, Irak, Gürcistan, Bulgaristan, Yunanistan, Ukrayna, Türmenistan, Kırgızistan, Özbekistan, Kazakistan gibi ülkeler yer almaktadır.
  Buna göre tercüme büromuzdan evlilik evrakları ve nikah tercümanlığı için Arapça, Almanca, Azerice, Rusça, İngilizce tercüme, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Farsça, Gürcüce, Bulgarca, Yunanca, Ukraynaca, Türkmence, Özbekçe, Kırgızca ve Kazakça tercüme ve sözlü tercümanlık için ofisimize başvuru yapılmaktadır.

  Sizde sözlük nikah tercümanlığı ve evlilik evraklarınızın çevirisi için yukarıda belirtilen diller dahil tüm dillerde tercüme ofisimizden destek almak isterseniz, büromuzu arayarak fiyat alabilirsiniz.

  Kategoriler: Hizmetlerimiz