Mektup tercümesi mi yaptırmak istiyorsunuz?
İnternet’in daha yaygınlaşmadan önce mektup tercümesi sıklıkla talep edilen evrak türleri arasında bulunmaktaydı. Günümüzde ise faks kullanımı dahi oldukça azalmıştır. Bu sebeple mektup çevirisine ihtiyaç duyanlar, bu alışkanlıktan vazgeçemedikleri için veya var olan eski bir mektubun anlamını öğrenmek için tercih etmektedirler. Bunların dışında teknoloji ile barışık olmayan veya teknolojinin erişemediği lokasyonda bulunmalarından mektup tercümesine ihtiyaç duyulabilmektedir.

Mektup tercümesinin yerini şimdilerde e-posta tercümesi almıştır. E-mail tercümesi bile teknolojinin sunduğu imkanlardan dolayı daha az ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun nedeni internet üzerinde sunulan cümle ve metin çeviri programlarıdır. Bu programlar yazılanı anlamanızı sağlayan imkanlar sunmaktadır. Bu programlar sürekli geliştirilseler de, ana dilinizden farklı dile çevrildiğinde bir çok hata ile yanlış anlaşılmasına sebep olabilecek çeviriler oluşturmaktadır.

İnsanlar günümüzde birçok iletişim araçlarını sıklıkla kullanmaktadır. İnsanları bir birine yakınlaştıran bu ağ ile yurt dışından arkadaşlık edinme oranlarını da artmıştır. Bu mektup arkadaşlığı, sosyal medya veya çeşitli cep telefonu uygulamalarına taşınmıştır Whatsapp, facebook v.b. site ve uygulamalardan atacağınız mesajları tercüme büromuzdan destek alarak tercüme ettirebilirsiniz. Bu sayede karşınızdaki kişi ile farklı dilleri konuşsanız bile doğru bir iletişim sağlamış olabilirsiniz. Tercüme bürosundan alacağınız destek, cümle çevirisi talebi olmamalıdır. Bu şekilde bulunacağınız tercüme talebi, tercüme bürosunda iş yoğunluğunu arttıracağı için tercih edilmemektedir. Bunun yerine karşınızdaki kişiye, anlatmak istediğiniz konuyu tüm detaylarının bulunduğu bir metin oluşturmanız daha uygun olacaktır.

Mektup tercümesi yaptığımız diller

Tercüme bürosu hizmetlerimiz arasında yer alan mektup tercümesi için Türkçe İngilizce tercüme en talep edilen lisandır. Bunun dışında;

Türkçe Arapça tercüme
Rusça Türkçe tercüme
Türkçe Fransızca tercüme
İtalyanca Türkçe tercüme
Türkçe Farsça tercüme
Yunanca Türkçe tercüme
Türkçe İspanyolca tercüme
Ukraynaca Türkçe tercüme
Türkçe Bulgarca tercüme

Talep edilen başlıca dillerdir bunların dışındaki lisanlarda da hizmet vermekteyiz. Çevirisini istediğiniz mektubu bize göndererek fiyat ve süre bilgisi alabilirsiniz. Çevirileriniz yeminli tercümanlar tarafından gizlilik içerisinde yapılmaktadır. Tercüme yapıldıktan sonra teslimatı ile ilgili bilgiyi “tercüme teslimatı ve kargo süresi” bağlantında bulabilirsiniz. Çevirinizin internet aracılığı ile online yapılmasını istiyorsanız online tercüme bürosu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Mektup nedir ve mektup türleri nelerdir bunları öğrenmek için ilgili bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz