Ukraynaca website tercümesi

Yeminli Tercüme bürosu tarafından yapılacak Ukraynaca website tercümesi neden gerekli ? Türkçeden Ukraynacaya tercüme yapılırken dikkat edilmesi gerekilenler. Ukraynaca website tercümesi ile hedeflenen Pazar ve Ukraynaca website tercüme fiyatlarına dair geniş bilgilendirme.

Her yıl onbinlerce vatandaşımızın ziyaret ettiği Ukrayna ile son yıllarda yaşanan yakınlık, karşılıklı ticaret yapmanın da önünü açmıştır.

Buna bağlı olarak bir çok alanda Ukrayna ile ihracat ve ithalat yapılmaktadır. İhracat firmaları ürünlerini Ukraynaca tercüme ile Ukrayna’da yaşayan kişi veya kurumlara sunarak gelir elde etme amacı taşırlar. Ticari faaliyetler ile karşılıklı ziyaretler iki ülke turizmine ayrıca katkıda bulunur.

Türkçeden Ukraynacaya tercüme yapılırken dikkat edilmesi gerekilenler.

– Websitesinin çeviri öncesi son haline getirilmiş olması. Site içinde yer alan ürün kataloğu vb. dokümanların tercümesinin yapılıp yapılmayacağına tercüme öncesi karar verilmesi.
– Sitenin varsa üyelik giriş sayfalarının olup olmadığının kontrol edilmesi. Varsa tespit edilip tercüme edilecekler listesine eklenmesi.
– Site içinde yer alıyorsa Uluslararası sertifika vb. dokümanların tercümesinin yapılıp yapılmayacağının mutabakatının yapılması. Ukraynaca diline sertifika tercümesi pek çok zaman işletmeler tarafından tercih edilmemektedir.
– Ukraynaca kiril alfabesinden oluştuğundan tercüme sonrası siteye Ukraynaca tercüme özenle yerleştirilmelidir.
– Olası siteye yerleştirme hatalarının önüne geçebilmek için Website tercümesi yan yana gelecek şekilde 2 farklı sütuna yapılmalıdır. Word ve Excel programları iyi birer tercih olacaktır.
– Ukraynaca diline tercüme yaptırmak isteyen işletmeler ürünlerin detaylı açıklamalarını özenle ve hatasız hazırlamalıdır.

Ukraynaca website tercüme ücreti belirlenirken 3 kriter dikkate alınmaktadır.

1- Website tercümesi yapılacak web sayfasının yazı yoğunluğu.
2- İçeriğin ön hazırlık gerektiren teknik dilde hazırlanıp hazırlanmadığı.
3- Link üzerinden veya tercüme bürosuna teslim edilecek hazır doküman üzerinden tercüme edilip edilmeyeceği Ukraynaca website tercüme fiyatlarını etkilemektedir.
4- Ukraynaca tercüme fiyatını etkileyen bir diğer etken ise eğer Tercüme bürosu tarafından sekme üzerinden yapılacaksa yazılımın olası zorluğu ve karmaşıklığıdır.

Prestij Çeviri Bürosu olarak olası aklınıza gelecek bütün sorular için çekinmeden bizi arayabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngilizce tercüme sitesini de ziyaret ederek nasıl ingilizce öğrenebileceğinize dair bilgi edinebilirsiniz.