Tercüme bürosu ile çalışmanın avantajları nelerdir?
Bireysel veya Kurumsal firmalar profesyonel tercüme hizmeti almak için çoğunlukla tercüme bürosu ile çalışmayı tercih etmektedirler. Tercüme büroları ile çalışmanın avantajlarından en önemli etken deneyimdir.

Tercüme bürosuna yaptıracağınız çevirinin konusu teknik, hukuki, akademik veya farklı bir içeriğe sahip olmasının bir önemi yoktur. Çünkü tercüme bürosu her alanda tercüman ağını, yıllarca hizmet vermesi sonucu genişletmiştir. Bu tercüme bürosunun en önemli avantajlarından biri olup isteğinize uygun tercümenin çıkmasını sağlamaktadır.

Başka bir seçenek ise freelance tercüman ile çalışmak olabilir. Çoğunlukla daha ekonomik gözükmesi, tercih sebebi olabilmesini sağlar. Bunun tek avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında dezavantajları ise; tercüme yaptıracağınız konuda uzmanlık sahibi olma ihtimali düşüktür. Zaman olarak istediğiniz sürede teslimatını sağlamayabilir. Tercüme sürecinde çıkabilecek bir aksaklıkta kendisine ulaşamayabilirsiniz. Kurumsal bir yapıya sahip olmayabilir ve fatura kesemeyebilirler. Bir denetleyicisi yoktur. Yeni mezun olup yeterince tecrübeye sahip olmayabilirler. Eğer istediğiniz ölçütlerde bir tercümana ulaştıysanız kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Uzun yıllar kendisi ile çalışabilirsiniz. Deneyimli tercümanların çoğu tercüme büroları ile çalışmaktadırlar. Yoğun olmaları ve diğer konularla uğraşmak istememeleri, kendilerine ulaşma imkanınızı kısıtlamaktadır.

Tercüme büroları ile çalışmanın diğer avantajları ve işleyişini şu şekilde sıralayabiliriz.

• Tercüme dosyanızı (Ses, Doküman, Video) göndererek fiyat teklifini alabilirsiniz. Bunun için fiyatlandırma sayfamıza göz atabilirsiniz.

• Tercüme kalitesini etki etmeyecek süre dahilinde anlaşılır.

• Doküman çeviri öncesinde yardımcı programlarla düzenlenir ve çeviri yapmaya uygun hale getirilir.

• Dokümanınız tercüme edilecek dil yönünde ve uzmanlık alanına göre ilgili tercüman tarafından çeviriye başlanır.

• Çeviri sürecinde istediğiniz zaman diliminde tercüme bürosuna ulaşabilirsiniz. Gerekli gördüğünüz değişikleri veya taleplerinizi iletebilirsiniz. Sürekli ulaşabilirlik bir başka avantaj olarak sayabiliriz.

• Kurumsal bir yapıya sahip olmaları ile gizlilik sözleşmesi veya noter tasdikli tercümeleri, tercüme bürosu üzerinden yapabilirsiniz. Noter, Apostil ve konsolosluk onaylı tercümeler, tercüme bürosuna bağlı yeminli tercümanlar tarafından yapılabilmektedir.
• Bir başka tercüme işinizde kaliteden memnun kaldığınız takdirde sürdürülebilirlik sağlamaktadır.
• Çeviri dokümanınızda gerekli grafik çalışmalar yapılarak, aslına uygun görsellik sağlanmaktadır.
• Kontrol mekanizması ile en doğru çeviri sağladır.

Kurumsal tercüme büroları ile çalışarak; güvenilir, aksamayan ve kesintisiz iletişim ile sürdürülebilir çalışma imkanı yaratabilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz