Reklam tercümesi hizmetleri
Bu tercüme türü bire bir tercüme yerine yerelleştirme yapılması gerekmektedir. Hedef kitleye doğru aktarılması reklam tercümesi açısından önemlidir.

Reklam tercümesi ile daha görünür olun

İnternet kullanımının artması internet reklamcılığını da aynı oranda arttırmıştır. İnternet reklamcılığından en başta arama motorları google adsense ve yandex direct kullanılmaktadır. Bunun dışında sosyal medya reklamlarının payı da oldukça büyüktür. Şuanda bir çok işletme instagram, facebook ve twitter gibi sosyal medya üzerinden ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamaktadırlar.
Bir çok reklam firması, ürünlerine yeni pazar oluşturmak isteyen işletmelere aracılık etmektedir. Bunun dışında işletme sahipleri de bir kaç basit işlemle kendi reklamlarını oluşturabilmektedir.

Reklam tercümesi ile yurt dışı verimliliğini arttırın

Özellikle döviz kurunun yükselmesi ile yabancı pazar arayışına giren işletmeler, kendilerine hedef coğrafya seçerek bu bölgede fizibilite çalışmaları yapmaktadırlar. Hedef ülke belirlendikten sonra bir diğer aşama ise çalışmalarında yardımcı olacak, bu ülkenin lisanını bilen çalışan istihdam etmektir. Ancak sıkça yapılan hatalardan biri ise istihdam edilen kişi veya kişilerin tercüme yapma beklentisi olmaktadır. Ürün veya hizmetlerin doğru aktarımı için profesyonel tercümanlık hizmeti almak gerekmektedir. Özellikle reklam tercümesi hedef ülkenin kültürüne uygun yerelleştirme yapılmalıdır. Slogan çevirisi, reklam konusunda uzman yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır.

Çeşitli dillerde reklam oluşturmak için tercüme büroları ile çalışmak, en başta yapılacak yanlışın önüne geçecektir. Reklam tercümesinin hedef dile doğru aktarılması gerektiğinden, tercüme büroları tüm isteklerinize cevap olabilmelidirler. İşletmelerin en başta internet reklamcılığını tercih etmeleri, günümüz şartlarına uygun olarak hem ekonomik hemde direk ulaşabilir olması sebebi ile tercih edilmektedir. Diğer reklam tercümesi alanları dergi, gazete, radyo, tv v.b. alanlarda reklam tercümesi, yabancı pazarda yer etme çalışmalarınıza katkı sağlayacaktır.

Reklam tercümesi yapan tercümanlarımız hedef pazar doğrultusunda ana dili bu lisanda olan yeminli tercümanlardır. Uzmanlık alanlarına göre reklam çalışmalarınız yapılmaktadır. Online hizmet veren Prestij tercüme bürosu Türkiye’nin her bölgesine yazılı ve sözlü tercümanlık hizmeti vermektedir. Sizde profesyonel tercümanlık hizmeti almak için bize e-posta ve telefon numaralarımızdan fiyat alabilirsiniz. Hizmet verdiğimiz lisanlar İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Farsça, Bulgarca ile sınırlı değildir. Diğer lisanlarda fiyat almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Website tercümesi ve fiyatları

Müşteri kitlenizi genişletmenin ve web sitenizin potansiyelini arttırmanın bir yolu da websitenizi çeşitli dillere tercüme ettirmenizdir. Website tercümesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için Website tercümesi sayfamıza göz atabilirsiniz. Fiyatlandırmanın nasıl yapıldığını öğrenmek için Website tercüme fiyatları sayfasına göz atabilirsiniz.
Ticaret bakanlığının; Yurt dışı birim, marka ve tanıtım desteği ile ilgili yazıyı bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz