İngiltere veya İngiliz vizesine başvuru esnasında gerekli olan evrak listesi ve tercümesine dair bilgiler.
İngiltere konsoloslu ve vize çeşitleri ;
-İngiltere’ye Turistik ziyaret vizesi
-İngiltere’ye çalışma amaçlı gidiş vizesi
-İngiltere’ye aile birleşimi yani oturum amaçlı gidiş vizesi
-İngiltere’ye dil öğrenimi veya okula kayıt maksatlı öğrenci vizesinden oluşmaktadır.

İngiltere vizesi için tercüme gerekli mi?
Başvuru evraklarının orjinalleri dışında birer takım fotokopileri de başvuru esnasında teslim edilmelidir. İbraz edilen evrakların vize memuru tarafından incelenmesi için vize için istenilen bazı evrakların çevirisi istenilmektedir. Başvuru evraklarının onaylı İngilizce tercümesi üzerinde yeminli tercümanın adı, evrakların aslına uygun ve doğru çevrildiğine dair İngilizce Türkçe vize Yeminli tercümanı kaşesinin bulunması gerekmektedir.

İngiltere Konsolosluğu tarafından başvuru vizesine göre tercümesi istenilen evraklar değişmekle birlikte istenilen evraklar genelde şunlardan oluşmaktadır.

Şirket yetkilisi tarafından, antetli kağıda İngilizce yazılmış şirket sahibi İzin Yazısı (Kaşeli ve imzalı olmalıdır), SGK İşe Giriş Bildirgesi tercümesi, SGK Hizmet Dökümünün son 3 ayı tercümesi, Güncel tarihli Faaliyet Belgesi İngilizce orjinali veya tercümesi, Ticaret sicil gazetesi tercümesi, Maaş bordrosu tercümesi, Vukuatlı Toplu Nüfus kayıt örneği tercümesi, Öğrenci kabul belgesi tercümesi, 18 yaşından ufaksa Muvafakatname tercümesi, Kimlik kartı tercümesi, İkamet belgesi tercümesi, Askerlik durumu belge tercümesi vb.

NOT : Vizenize uygun Tam evrak listesi ve tercüme edilmesi gereken evrak listesi için Konsolosluklardan bilgi alınmalıdır.

İngiltere vizesi için gerekli evrak tercüme fiyatları?
Tercüme büroları 1000 karakter veya 180 kelime = 1 sayfa standardına sahiptir. İngiltere vizesi için istenilen belge tercümesinde ise tarafımızdan matbu evrak tercüme fiyatı uygulanmaktadır. Türkçe’den İngilizce’ye vize matbu evrak tercümesi için belgelerinizi WhatsAPP veya mailden tarafımıza kolayca ulaştırabilirsiniz.

İngiltere vize başvuru merkezleri, Büyükelçiliği, Başkonsolosluğu, İngiltere Konsolosluğu ve Fahri Konsoloslukları Listesi:
İngiltere Ankara Büyükelçiliği
İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu
İngiltere İzmir Konsolosluğu
İngiltere Antalya Fahri Konsolosluğu
İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu
İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu
İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu

Kategoriler: Hizmetlerimiz