Evden para kazanmak için tercümanlık doğru bir tercih olabilir. Sizde “Evden çeviri işi yapmak istiyorum” diye arama yaparak karşınıza çıkan iş ilanı sitelerinde çevirmenlik işi arayabilirsiniz. Çevirmenlerin büyük çoğunluğu, kazançlarını tercüme büroları üzerinden elde etmektedir. Bu hizmeti sağlayan tercümanların çoğu da evinde çalışmaktadır.

Evden tercümanlık yapmak için sizde; bize ve diğer tercüme bürolarına cv’nizi göndererek freelance tercümanlığa adım atabilirsiniz. Ancak tercüme büroları, tercüme yapacağınız dil çiftine ana dil seviyesinde hakim olmanızı beklemektedir. Bunun dışında tecrübe en önemli etken olmaktadır. Tecrübeli bir tercüman daha hızlı ve kaliteli çeviri yapacağı için aylık para kazancıda bu doğrultuda yüksek olmaktadır. Süre ve kalitenin önemi doğrultusunda bürolarda deneyimli tercümanlarla çalışmak istemektedir. Bunun için çalıştığı tercümanların dışına çıkmak istememeleri gayet doğaldır.

Size avantaj sağlayabilecek bir etkende yemin belgesi çıkartabiliyor olmanızdır. Bunun için Üniversite mezunu olmanız, bildiğiniz lisanı belgelemeniz ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir. Bu kriterleri sağlıyorsanız sizde herhangi bir Noter’den yemin zaptı çıkartarak yeminli tercüman olabilirsiniz.

Daha önce belli projelerde çeviri yaparak deneyim elde etmişseniz, çeviri yapabilecek yeterliliğe sahip hissediyorsanız sizde firmamıza ve diğer bürolara başvuru yapabilirsiniz. Hemen sonuç alamıyor olsanız da belli bir süre sonra tarafınıza deneme metni adında e-postalar alacaksınız. Önemli etkenlerden biride belirleyeceğiniz birim fiyatı olacaktır. Piyasanın üstünde belirleyeceğiniz birim fiyatı iş alamamanıza ve tüm çabanızın boşa çıkmasına neden olabilir.

Kategoriler: Hizmetlerimiz