Arapça yemek menü tercümesi
Arapça yemek menü tercümesi için dikkat edilmesi gerekilenler

Arapça dünyada pek çok ülke tarafından konuşulan bir dil olmakla birlikte son yıllarda pek çok Arapça konuşan insan Türkiye’ye ziyarete gelmektedir. Ziyaretleri boyunca yemek ihtiyaçlarını karşılamak için gittikleri restoranlarda Arapça menü tercümesini görmeleri kendilerini daha değerli bulmaları açısından oldukça önem taşımaktadır. Restoran çalışanlarının da bu noktada daha rahat hareket etmelerine olanak vermektedir.

Arapça yemek menü çevirisi ayrıca yemeğin hangi gıda ürünleri ile hazırlandığını görebilmeleri ve olası problemlerinin önüne geçilmesi açısından da önemlidir.

Arapça Restoran menüsü tercümesi yapılırken dikkat edilmesi gerekilen hususlar şunlardır.

– Arapça yukarıda da bahsedilmiş olunduğu gibi pek çok farklı ülkede konuşulmaktadır.
– Dolayısıyla pek çok ülkede çeşitli ‘’Arapça gıda ürün isimleri’’ değişik olarak kullanılabilmektedir. Burada genel itibariyle en yaygın kullanılan Arapça yemek isimlerinin tercih edilmesi önemlidir.
– Arapça restaurant tercümesi esnasında farklı mutfak anlayışına sahip olan ülkelerin vatandaşları için kendi ülkelerinde olmayan veya tanınmayan yemek isimlerini yerelleştirirken yuvarlama işleminin dikkatli yapılması önemlidir.
– Cafeler bu açıdan daha basit menüye sahiptir. Cafe Arapça menü tercümesi, restoran Arapça tercümesine göre daha dar kalıplara sahiptir ve yerelleştirilmesi daha kolaydır.
– Cafe menüsü daha dar içeriğe sahip olduğundan Arapça dili dışında Rusça, İngilizce yemek menü tercümesini de yerleştirip daha geniş kitlelere hitap etmektedirler.

Arapça yemek menü tercümesi bittikten sonra kontrol aşaması.

Yapılan tercüme bitip müşteriye teslim edildikten sonra, Restoran veya cafe sahibi anlaşmış olduğu matbaacıya yemek menüsü tercümesini teslim eder. Matbaa şirketi yemek menüsü tercümesini dijital ortamda yerleştirip mizanpajını bitirir. Tercüme bürosuna doğru yerleştirildiğini teyit için son bir kere daha yollar. Gerekli kontrol sağlandıktan ve yerleştirmede bir sorun olmadığına dair son teyit alındıktan sonra yemek menüsünün basım aşamasına geçilir.

Kafe & Restoran Arapça yemek menü tercümesi için fiyat almak istiyorsanız tercumeservisi@gmail.com mail adresi veya 0532 525 38 80 numaralı telefondan bilgi edinebilirsiniz.

Arapça dili yanısıra pek çok dilde yemek menü tercüme fiyatı alabilir, uygun fiyatlara yemek menü tercümesi yaptırabilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz