Almanca Yeminli Tercüman
Almanca Yeminli Tercüman hizmeti nedir ? Almanca Yeminli tercümana hangi şartlarda gereksinim duyulur ? Almanca Yeminli tercüman ücretleri nasıl belirlenir soruları bu makalede.

Almanca Yeminli Tercüman hizmeti nedir?

Türkçe dilinden Almanca diline veya Almanca dilinden Türkçe diline tercüme, tercüman tarafından yapılmaktadır. Almanca Yeminli tercüman; Türkçe ve Almanca dilini yüksek derecede bildiğini ispatlayan belge ve Üniversite diploması ile notere başvurup yemin zabtı alır. Alınan yemin zabtı sonrası ise Almanca Yeminli tercüman olup Almanca yeminli tercümanlığın ihtiyaç olduğu alanlarda tercüme yapar.

Yeminli tercümana hangi şartlarda gereksinim duyulur ?

Tercümana hayatın pek çok alanında ihtiyaç duyulmaktadır. Konsolosluk tarafından istenilen belgelerin Almanca diline tercümesi, iş sözleşme tercümesi, website tercümesi, ve sözlü almanca tercümanlık başlıca ihtiyaç duyulan alanlardır.

Kısaca özetlemek gerekirse Yeminli tercümana iki alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Yazılı tercüman ve sözlü tercüman olarak iki alt başlıkta değerlendirebilinir. İki hizmet türü de bir birinden işleyişleri açısından farklıdır.

Yeminli tercümana çokça ihtiyaç duyulan alanlardan bazıları şunlardır.

– Almanya Konsolosluğu belge tercümesi
– Almanca Website tercümesi ( Almanca website tercümesi sayfamız da ilginizi çekebilir )
– Almanca sözleşme tercümesi
– Adliyelik durumlarda tercüme
– Restoran Menü tercümesi ( Almanca yemek menü tercümesi sayfamıza da göz atabilirsiniz )
– Almanca SGK belgeleri tercümesi
– Almanca Aile birleşimi için gerekli evrak tercümesi
– Noter tasdiği istenilen evrak tercümesi

Sözlü tercümana çokça ihtiyaç duyulan alanlar ise;

– Almanca Sözlü nikah tercümanlığı
– Almanca iş görüşmesi tercümanlığı
– Adli Almanca Yeminli tercümanlığı
– Tapu Almanca yeminli tercümanlığı
– Noter tercümanlığı olarak sıralanabilir.

Tercümanlık ücretleri neye ve hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Yazılı ve sözlü tercümanlık ücretleri değişmektedir. Yazılı olanlar kendi içinde Matbu evrak ücreti ve uzun metin ücreti olarak ikiye ayrılırken, sözlü tercümanlık ise süreye göre belirlenmektedir. Ücretleri etkileyen bir diğer unsur; yazılı veya sözlü tercüman hizmetinin zorluğu ve karmaşıklığıdır.

En uygun ve en kısa sürelerde tercüman ihtiyacınız için çekinmeden iletişim sayfasında bulunan telefon numarasından bizi arayabilirsiniz.

Ayrıca bir diğer websitemiz olan tercüme hizmeti isimli web sayfamızı da ziyaret edebilir, diğer tercüme dillerine göz atabilirsiniz.

Kategoriler: Hizmetlerimiz