Almanya topraklarında yaşayan Milyonlarca Türk bulunmaktadır. Zamanla Almanya topraklarında yaşayan Türklerin evlilik, iş vb. olmak üzere pek çok alanda ilişkileri gelişmiş ve Alman halkıyla ayrılmaz bir bütünün parçası olmuşlardır. Gerek Almanların Türkiye’ye gerekse Türklerin Almanya ziyaretleri beraberinde zaman zaman dil konusunda gereksinimleri beraberinde getirmektedir. Almanca dilinden Türkçe diline veya Türkçe dilinden Almanca diline sözlü tercümanlık hizmeti ile tarafların özellikle iş görüşmelerinin başarılı geçmesini olağan kılacak profesyonel hizmet, tarafımızdan sizlere uygun fiyatlarla verilebilmektedir. Almanca’dan Türkçeye veya Türkçe’den Almancaya sözlü tercümanlık talebinde bulunduğunuzda şu hususlara dikkat etmeniz, toplantı veya iş görüşmesinin başarılı olma oranının artmasını olanaklı kılmaktadır.

 • En az 2 veya 3 gün öncesinden Almanca Türkçe veya Türkçe Almanca sözlü tercümanlık talebinde bulunmalısınız.
 • Almanca Türkçe veya Türkçe Almanca sözlü tercüme işlemini gerçekleştirecek tercümanın konu ile ilgili iş başlangıcı öncesi ön çalışma yapması oldukça önemlidir. Terminoloji ile ilgili sıkıntı olmaması toplantının başarılı geçme oranını arttıracaktır.
 • Almanca Türkçe veya Türkçe Almanca yönünde yapılacak ardıl tercüme ( sözlü ) için Yeminli Tercümanlık yemin zabtının olması koşulu bazı alanlarda aranmamaktadır.

  Örnek vermek gerekirse; Görüşme bir iş görüşmesi ise hedef dil ve kaynak dilin yeterli düzeyde kullanılabilinmesi yeterli olacaktır.

  Almanca Türkçe veya Türkçe Almanca yönünde Sözlü tercümanlık işlemi bazen Yemin zaptı olma koşuluna bağlıdır.
  Yine örnek vermek gerekirse Mahkemelerde sözlü tercümanlık, Noterlerde Vekaletname ve devir işlemleri ile birlikte Tapu dairelerindeki devirler Almanca Sözlü yeminli tercümanlar eşliğinde yapılmaktadır.

  Almanca Sözlü tercüme aynı zamanda Ardıl Almanca tercüme olarak da ifade edilmektedir. Sözlü veya Ardıl Almanca tercüme, konuşulanların bir süre sonra karşı tarafa diğer dilde aktarılma işlemi olmaktadır. Yani kaynak dilin hedef dile doğru bir şekilde aktarılma işlemleri bütünüdür.

  Türkiye’de veya İstanbul’da bu işlemi gerçekleştirmemizin yanı sıra Almanya ve Avusturya’da da Almanca sözlü veya Ardıl çeviri & tercüme işlemi gerçekleştirebilmekteyiz.

  Bunun yanı sıra Almanca mütercim tercümanlık bölümü mezunları yeterlilikleri test edildikten sonra bünyemizde çalışabilme fırsatı bulabilirler. Almanca sözlü tercüman olmak isteyenler mail adresimize cv yollayarak başvuruda bulunmalıdırlar.

  Kategoriler: Hizmetlerimiz